Armatura kuchenna - baterie kuchenne | AGD Smart
Zapraszamy do obejrzenia znajdujących się w ofercie naszego sklepu internetowego baterii kuchennych! W AGD Smart znajdziesz bardzo dużo rodzajów baterii kuchennych, które mogą być zamontowane w różny sposób i oferują wiele dodatkowych funkcji.
Jakie są funkcje o podstawowe rodzaje baterii kuchennych?
Głównym zadaniem każdej baterii, niezależnie od tego, czy jest to bateria kuchenna, czy bateria łazienkowa, jest dostarczanie odpowiednio dużego strumienia wody o odpowiednio wysokiej temperaturze. W przypadku kuchni strumień wody musi być na tyle duży i ciepły, żeby można było łatwo umyć naczynia czy wykorzystać go do umycia warzyw i owoców.
Wybierając odpowiednią baterię kuchenną możemy się zdecydować na baterię ścienną, która jest montowana do ściany lub na baterię stojącą, która jest montowana w znajdującym się w tylnej części zlewozmywaka stalowego otworze lub na krawędzi blatu. Baterie stojące (sztorcowe) mają tę zaletę, że wszystkie podłączenia są ukryte w szafce pod zlewozmywakiem, dzięki czemu w przypadku powstaną jakiejkolwiek awarii jest ją znacznie łatwiej naprawić niż w przypadku baterii ściennej.
Dodatkowe możliwości nowoczesnych baterii kuchennych
Wybierając idealną baterię kuchenną, poza sposobem jej montażu, trzeba również zwrócić uwagę na to, jakie posiada funkcje dodatkowe. Nowoczesne baterie kuchenne posiadają m.in. wyciągane lub po prostu długie, elastyczne wylewki. Można je użyć np. w razie zaistnienia potrzeby wlania wody do dużego pojemnika, który nie mieści się w zlewozmywaku.
Przydatną funkcją jest także możliwość zmiany rodzaju strumienia wody. W takich bateriach za pomocą umieszczonego na wylewce przycisku można zmienić strumień ciągły wody na bardziej przydatny np. podczas mycia warzyw natrysk.
Wybierając baterię kuchenną trzeba też spojrzeć na to, w jaki sposób może ona zapobiegać marnotrawieniu wody. Większość sprzedawanych obecnie baterii kuchennych ma zamontowane w wylewkach tzw. perlatory, czyli proste wkładki, które wyglądem przypominają sitka i których zadaniem jest napowietrzanie przepływającego strumienia wody, w taki sposób, że zwiększa się jej objętość i w rezultacie już jej się tak dużo nie zużywa np. podczas mycia owoców czy rąk.